על עמותת נט"ל

במציאות החיים בישראל, אלפי אזרחים חוו אירועי טרור, אלפי חיילים וחיילות חוו אירועי לחימה, רבים מהם נושאים עימם זיכרונות ומראות קשים שאינם מרפים, הם נושאים איתם פציעה שאינה נראית לעין, פציעה אשר יוצרת סביבה גלי הדף המשפיעים על הקרובים ובני המשפחה כולה.

למעלה מ-23 שנה שעמותת נט״ל מעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה ועוזרת להם להתמודד עם ה״פציעה השקופה״ אותה הם נושאים ואינה נראית לעין: לאלו שבעת לחימה טיפלו בחבריהם הפצועים ואף איבדו אחרים ומאז הסיוטים בלילה לא מרפים, לאלו שהיו עדים לאירוע טרור ומאז כל רעש מקפיץ אותם ולאותם ילדים המתגוררים באזורי עימות ומפחדים לצאת מהבית מפחד מבלון תבערה המתעופף באוויר…

עמותת נט״ל סייעה עד היום למעל ל-380,000 חיילים משוחררים ואזרחים, ע”י טיפולים פרטניים, קבוצתיים ומגוון רחב של סדנאות ופעילויות, במטרה להחזירם למסלול החיים.

מטרתה של העמותה היא להיות הגוף המוביל בישראל במתן מענה וטיפול לנפגעי טראומה על רקע לאומי, לשמש מסגרת להדרכה ולהתערבות מניעתית ולהוות מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקשור לטראומה על רקע לאומי בחברה הישראלית.

עמותת נט"ל מטפלת בנפגעי טרור ומלחמה ובכל המעגלים שסובבים אותם לרבות אלה אשר המדינה אינה מכירה בהם כמי שזכאים לקבל סיוע נפשי. נט"ל חרטה על דגלה, לטפל ולהעניק סיוע נפשי לכל אזרח במדינת ישראל – לא יהיה אדם אשר זקוק לסיוע ולא יקבלו בגין מצבו הסוציו-אקונומי, העמותה מסבסדת את הטיפולים (עד כדי מתן סיוע ללא תמורה כספית). נט"ל איננה גוף ממסדי ובירוקראטי והליך הקליטה של המטופלים הינו ידידותי ומיידי תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

נט"ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה (מלכ"ר) א-פוליטית, אשר נוסדה על ידי ד"ר יוסי הדר ז"ל, הוגה המרכז ויוזמו, ויודי יובל רקנאטי, יו"ר ומייסדת העמותה. נט"ל הוקמה בשנת 1998 מתוך הזדהות עמוקה עם אלו שנפגעו נפשית באופן ישיר או עקיף כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה.

נט"ל מוכרת ומוערכת כגוף המקצועי המוביל בישראל בעל ניסיון רב בטיפול וסיוע נפשי במגוון מודלים ייחודיים שפותחו ע"י מיטב אנשי המקצוע של נט"ל.

אנו פועלים להעלאת המודעות ל"פציעה השקופה" ולתחושת ההזדהות ולקיחת האחריות שלנו כחברה כלפי כל אותם האזרחים שמתמודדים עם ההשלכות הנפשיות של מציאות החיים הביטחונית בארץ.

לתרומה לעמותה:
בביט
דף תרומה באתר העמותה